Samielak 2023

Samielak 2023

Irailak 22

22:30

BERTSO JAIALDIA Atari Soro frontoian

  • Bertsolariak: Aitor Mendiluze, Andoni Egaña, Nerea Ibarzabal, Maddalen Arzallus
  • Gai jartzailea: Igoitz Alkorta

Irailak 23 (Euskal Jaia)

11:00

AIZARNAZABALGO XIV. ARTZAIN TXAKUR TXAPELKETA

  • Partaideak:
    • Aitor Urien - NAY (Bizkaia)
    • Bittor Bengoetxea - IZAR (Bizkaia)
    • Gaizka Etxaniz - JAI (Gipuzkoa)
    • Xabier Gastañaga - SANDI (Gipuzkoa)
    • Manuel Gorriti - TURBO (Gipuzkoa)
    • Mikel Pagazartundua - LAY (Bizkaia)
    • Marcel Uhalde - POKI (Nafarroa Beherea)
    • Jean Paul Irikin - SUKI (Lapurdi)
  • Epaileak: Mikel Garate, Pello Segurola eta Igor Elordi

14:00

PAELLA HERRIKOA

17:30

POSTRE-LEHIAKETA herriko plazan

19:00

ELEKTROTXUFLA elektrotxaranga

22:00

Dantzaldia BIDE BATEZ taldearen eskutik

Irailak 28 (Umeen eguna)

10:30 - 13:00 eta 15:30 - 17:00

PUZGARRIAK eta UMEEN JOLASAK

Jarraian

TXOKOLATADA

19:00

TXUPINAZIOA eta jarraian musika Jose Mendizabalekin

Irailak 29 (Samiel eguna)

10:00

DIANA ALAITSU musika eta dantza eskolarekin

11:30

Meza Nagusia

Ondoren

XXXVII. SAGARDO LEHIAKETA eta BOLO TXAPELKETA

17:00

BINGO MUSIKATUA herriko plazan

18:30

Hika antzerki taldearen eskutik "GAZTE" antzezlana. Herriko plazan

21:00

HERRI AFARIA herriko plazan Andoni Ollokiegirekin (Eguraldi txarra balitz, eskola azpian)

23:00

Dantzaldia FUN&GO taldearen eskutik

Irailak 30

16:00

XVII. MUS eta ESKOBA txapelketa eskola azpian

16:30

AITXORRAREN BILA TORTILA PATATA LEHIAKETAREKIN

Jarraian

ELEKTROTXORONGO elektrotxaranga herrian zehar

22:30

Kontzertuak: SAREAN, LOS ZOPILOTES TXIRRIAOS eta JO TA MARTINA taldeak

Lurraldebus zerbitzu berezia

Urriak 1

11:00

XIII. JOXE LARRARTE PILOTA MEMORIALA

  • Eskuz banaka 4 1/2 an
    • Emakumeak: Arrieta-Agirre / Iturriaga-Orbegozo
    • Gizonak: Olaizola-Olaiz / Sasiain-Alonso

18:00

HERRI KIROLAK

  • Aizkolariak
    • Xabier Zaldua - Andoni Izeta VI
    • Ugaitz Mugerza - Xabat Olaizola
  • Pentatloia
    • Jon Zaldua - Jakes Izeta V
  • Harrijasotzaileak
    • Lierni Osa Etxabe, Ainitze Zumeta Goikotxea, Mikel Lopetegi Gereka "Urra", Pablo Azpiazu Larrañaga, Unax Iruretagoiena Telletxea "Izeta"

19:00

MARIACHI LOS CAZAHUATESen emanaldia

Bukatzeko

TRAKA

MARIACHI LOS CAZAHUATES kartela

 

Dokumentuak deskargatu

Programa [pdf]

 

 

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak