Web edukia bistaratu

Samielak 2022

Irailak 24 (Euskal Jai Eguna)

Goizean zehar

ARGAZKI-TXOKOA parkean

10:30ean

Ondo pasatzeko JOLAS HERRIKOIAK

12:00etan

AIZARNAZABALGO XIII. ARTZAIN TXAKUR TXAPELKETA

  • Txakurrak eta artzainak
  • Sandy eta Xabier Gastañaga Fernandez
  • Argi eta Mikel Aizpurua Aranburu
  • Cool eta Javier Gastañaga Cabezas
  • Lur eta Pello Segurola Oyarzabal
  • Beltx eta Inazio Irakulis Txarterina
  • Turbo eta Manuel Gorriti Arruti

14:30ean

PAELLA JAN HERRIKOA
ALAITSU musika eta dantza taldeak bazkalostea alaituko du.

18:00etan

POSTRE-LEHIAKETA
Norbere postreak ordu horretarako ekarri beharko dira udaletxe azpira

19:00etan

ELEKTROTXUFLA elektrotxaranga

22:00etan

Dantzaldia BIDE BATEZ taldearen eskutik

Irailak 28

19:30ean

TXUPINAZOA

Ondoren

POTEOA JULEN eta MANEX trikitilariekin

22:00etan

Dantzaldia IRATZAR taldearen eskutik

Irailak 29 (Samiel eguna)

10:00etan

DIANA ALAITSU musika eta dantza eskolako trikitilariekin

11:00etan

Meza Nagusia

Ondoren

XXXVI. SAGARDO LEHIAKETA eta BOLO TXAPELKETA

17:00etan

BINGOA plazan

18:30ean

MESEDE BAT EGITEARREN kale antzerkia TRAPU ZAHARRA taldearen eskutik

22:00etan

Dantzaldia LAKET taldearen eskutik

Irailak 30 (Umeen eguna)

10:00etatik 13:00etara

PUZGARRIAK eskola aurrean eta frontoian

13:00etan

APAR-FESTA

15:30etik 17:30era

PUZGARRIAK eskola aurrean

17:30ean

TXOKOLATADA

19:00etan

Oinatz Bengoetxea Berastegi, BENGOETXEA VI pilotariari AGURRA

  • 4 1/2ko partida
    • Galarza (Baraibar) - Txapell II (Zestoa)
  • Binakako partidak
    • Bengoetxea VI - Mikel Goñi II
    • Larrañaga - Erasun
  • Jaialdia girotzen ondorengoak izango dira
    • AZTECA mariatxiak
    • Angel Mari Peñagarikano Labaka, PEÑA, bertsolaria
    • JOXE RAMON txiste kontalaria

21:00etan

HERRI AFARIA plazan

23:00etan

Dantzaldia FAN & GO taldearekin

Goizaldean

TXOKOLATADA

Urriak 1

12:00etan

XII. JOXE LARRARTE PILOTA MEMORIALA

  • Eskuz banaka 4 1/2 an
    • Amaia Aldai Goncalves - Miren Larrarte Mayoz
  • Eskuz binaka
    • Mendizabal III - Albeniz
    • Larrañaga - Balerdi

16:00etan

XVI. MUS eta ESKOBA TXAPELKETA

18:00etan

HERRI KIROLAK, kirol konbinatuen erakustaldia harrijasotzea, giza proba, aizkora, txinga erametea, korrika eta agurra.

  • Kirolariak
    • Amalur Arbelaitz Arbelaitz
    • Nerea Arruti Salgado
    • Karmele Gisasola Zenikazelaia
    • Lucia Orbe Guijarro
    • Lierni Osa Etxabe
    • Ainitze Zumeta Goikoetxea

Unax Iruretagoiena Telletxea, IZETA, harri jasotze erakustaldia egiten izango da hasieran eta amaieran.

19:00etan

SKAPAJE elektrotxaranga

23:00etan

CHILL MAFIA taldearen kontzertua eta DAVILA DJa plazan

Urriak 2

Eguna argitzean GAUPASEROEN ARGAZKIA

18:30ean

BERTSO JAIALDIA plazan

  • Bertsolariak
    • Aitor Mendiluze Gonzalez
    • Xabat Illaregi Martzol
    • Maialen Akizu Bidegain
    • Aner Peritz Manterola, Euzkitze
  • Gai jartzailea
    • Imanol Artola Arretxe, Felix

20:00etan

Festak amaitzeko KALEJIRA USTEKABE txarangaren eskutik

 

Dokumentuak deskargatu

Programa [pdf]

 

Gaueko autobus zerbitzua

Aizarnazabaleko jaien ospakizuna dela eta, 2022ko urriaren 1eko gauean Zumaia-Aizarnazabal eta Zestoa-Aizarnazabal artean gaueko zerbitzuak egingo dira.

Zumaia – Aizarnazabal - Zumaia

  • Irteerak Zumaiatik: 22:00
  • Irteerak Aizarnazabaletik: 4:30

 Zumaian geralekua:

  • Tren Geltokia-Patxita Etxezarreta

Zestoa – Aizarnazabal

  • Irteerak Zestoatik: 22:30
  • Irteerak Aizarnazabaletik: 4:00

Zestoan geralekua:

  • GI-631 errepideko geralekuan.

Aizarnazabalen geralekua:

  • Arantzazu Etxetaldea eta Aizarnazabal Hirialdea Gunearen arteko bidegurutzea.

 

 

Bus Gaueko Zerbitzua

Ordutegiak deskargatu [pdf]

 

Indarrean dagoen gaueko tarifa kobratuko da!!

 

 

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak