Web edukia bistaratu

Samielak

Festa Herritik eta Herriarentzat

Jaiak gerturatzen ari diren honetan Gaztetxeak herritarroi ondorengo erronka botatzen digu: Samieletan kaleak apaintzeko "banderina berrerabilgarriak" sortzea.

Hil honetan herritar guztientzat taillerra irekiko da denon artean banderina hauek egin ditzagun. Honetarako denok ditugun trapu zaharren bilketa ere egingo da. Taillera ostiral arratsaldetan irekiko da plazan.

Parte hartzera animatzen bazerate herria apain apain geratuko da...eta bestela ez horrenbeste!!!

 

Dokumentuak deskargatu

Programa [pdf]

Irailak 8

Pintxo poteoa

Zahar Etxeak, Gaztetxeak eta Troxkak hileroko pintxopoteoa martxan jartzen dute, Irailak 8an izango da arratsaldeko 7etatik aurrera.

Irailak 12tik 21era

Alaitsu Dantza Taldeak doako ikastaroak

Iaz bezela aurtengo jaietan muxikoak ikasi edo errepasatu nahi duenarentzat doakok ikastaroak antolatuko dittuzte astearte eta ostegunetan (irailak 12tik 21era) gaueko 21:00etan. Euskal Jai Egunean dantza egin nahi duen edonorentzat.

Animatu!!!

Irailak 22

IX. Joxe Larrarte Memorialaren finalaurrekoak

Gaueko 22.00etan

Sub 22

  • Exposito-Aranguren
  • Salaberria-Irurita

Seniorrak

  • Pello Etxeberria-Olaizola
  • Peru Labaka-Aizpuru
Joxe Larrarte memoriala 2017
 

Irailak 23 (Euskal Jai Eguna)

Goizeko 10:00etan

Kalejira Herriko trikitilariekin.

Goizeko 11:30etan

Artzain Txakur Txapelketa X. Urtea / Edizio berezia

Partaideak:

  • Argi – Manuel Gorriti (Aizarnazabal)
  • Argi – Pello Segurola (Matxinbenta)
  • Alai - Jose Ramon Orbegozo (Azpeitia)
  • Txiki - Jose Antonio Arrillaga (Elgoibar)
  • Truke - Bittor Bengoetxea (Galdakao)
  • Sutan - Pello Pagadizabal (Aia)

 

 

Dokumentuak deskargatu

Kartela [pdf]

Artzain txakur txapelketa 2017

Ondoren 13:00-14:00etara

Taberna ibiltariarekin Kalejira

14:00etan

Paella Herrikoia

Euskal jai eguneko paellarako txartelen salmenta:

  • Uztarri, Zahar Etxean eta Troxkan izango da.
  • Epea: irailak 6-20 bitartean.
  • Helduak: 10 euro / Umeak: 5 euro (12 urte bitarterainokoak, hauek barne).

Bazkalondoren 15:30-17:30etara

Muxikoak Taberna ibiltariarekin

Arratsaldeko 17.30etan

IX. Joxe Larrarte Memorialaren finalaurrekoak

Sub 22

  • Alberdi-Ruiz
  • Egiguren –Vicuña

Seniorrak

  • Zubizarreta-Garmendia
  • Etxaniz-Murgiondo
 

19:00-20:30etara

Poteoa Taberna ibiltariarekin

Gaueko 23:00etan

Berbena FAN&GO taldearekin

Irailak 28 (Umeen eguna)

Goizeko 11:00-13:00etara

Puzgarriak

Eguerdiko 13:00etan

Apar Festa

Arratsaldeko 15:00-18:00etara

Puzgarriak

Arratsaldeko 18:00etan

Txokolatada

Arratsaldeko 19:00etan

LEHEN, ORAIN eta BETI” txupinazo antzeztua Adiskide Bertso Elkartearen eskutik.

Ondoren

Txupinazoa. Buruhaundiak

Arratseko 20:00etan

Umeentzako berbenatxoa Martxango taldearekin.

Gaueko 23.00etan

Berbena Basajaun taldearekin

Irailak 29 (Samiel eguna)

Goizeko 10:00etan

Diana herriko txistulariekin

Eguerdiko 11:00 etan

Meza Nagusia

Ondoren

XXXIII. Sagardo lehiaketa eta Txorizo Dastaketa Herritarren Arteko Bolo txapelketa

Arratsaldeko 16:00etan

Zezen Txikiak eta Poniak

Arratsaldeko 18:00etan

IX. Joxe Larrarte Memorialaren finalak

Arratsaldeko 19.30etan

Txamukos Mariatxien Emanaldia

Gaueko 21.00etatik aurrera

Herri Afaria

Irailak 29, Samiel egunean Herri Afaria txartela ondorengo lekuetan salgai:

  • Uztarri, Zahar Etxean eta Troxkan izango da.
  • Epea: irailak 6-20 bitartean.
  • Kostua: 20€.

Sagar Dantza Lehiaketa

Berbena Zesuma taldearekin

Irailak 30

Goizeko 10:30 etan

Elkarrekin Jinkana

Arratsaldeko 16:30 etan

XIII. Mus eta Eskoba txapelketa eskola azpian

Arratsaldeko 17:00 etan

Trikitilari gazteen V. Trikiti txapelketa

Partaideak:

  • Leire Uranga - Nerea Lopetegi (Zestoa)
  • Intza eta Maria Illarramendi (Zestoa)
  • Araitz Etxaniz (Azkoitia) - Enaitz Alberdi (Azpeitia)
  • Iker Sukia – Ane Urretabizkaia (Lazkao)
  • Izaro Oleaga - Jurgi Ituarte (Aizarnazabal)

Arratsean 19:00/21:00etara

Elektrotxarangarekin kalejira

Gaueko 22.30etan

Bertso jaialdia atari soro frontoian

Partaideak:

  • Maialen Lujanbio - Aitor Mendiluze
  • Iker Zubeldia - Unai Mendizabal

Gaueko 00:30etan

Kontzertua: MESURA / EGURRA eta KITTO

Urriak 1

Goizeko 10.00/10:30etara

Kalejira Musika Eskolako trikitilariekin

Eguerdiko 12:30etan

Meza Nagusia

Meza amaitzean

Arragoa taldearekin umeentzako ipuin musikatuak

Arratsaldeko 16:00tan

Aizarnazabalgo VII.gazteen eskuzko pilota finalak

Arratsaldeko 18:00etan

Herri Kirol Jaialdia Herriko Plazan Euskadiko harrijasotzaileen txapelketa

Erabiliko dituzten harriak:

  • 125 kiloko Zilindroa
  • 125 kiloko Kuadroa
  • 112,5 kiloko Kubikoa
  • 100 kiloko Bola
  • Harri bakoitzarekin 3 minutuko txanda

Partaideak:

  • Julio Jimenez
  • Gorka Etxeberria
  • Mikel Lopetegi
  • Odei Iruretagoiena
  • Xabier Peñagarikano
  • Aimar Irigoien

Marka berriaren ezarpena

  • Jasotzailea: Joxe Ramon “IZETA II”
  • Harria: 100 kiloko kopako harria
  • Marka: 1 minututan “Izeta II” 100 kiloko kopako harria esku batekin marka ezartzen saiatuko da

Ondoren

Bide batez taldearekin dantzaldia

Amaiera emateko

Trumoi traka

 

Gaueko autobus zerbitzua

Aizarnazabaleko jaien ospakizuna dela eta, 2017ko irailaren 30eko gauean Zumaia-Aizarnazabal eta Zestoa-Aizarnazabal artean gaueko zerbitzuak egingo dira.

Zumaia – Aizarnazabal - Zumaia

  • Irteerak Zumaiatik: 23:00
  • Irteerak Aizarnazabaletik: 4:30

 Geralekua:

  • Tren Geltokia-Patxita Etxezarreta

Zestoa – Aizarnazabal

  • Irteerak Zestoatik: 23:30
  • Irteerak Aizarnazabaletik: 4:00

 Geralekua:

  • Zestoa
 

Indarrean dagoen gaueko tarifa kobratuko da!!

 

 

Dokumentuak deskargatu

Ordutegiak [pdf]

 

 

 

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak

San Miguel jaiak